×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
حقوقی های بازار اصلی ترین متهم التهاب بازار سرمایه

یوسف کاووسی کارشناس اقتصادی در یادداشتی به نویسانیوز نوشت: همانگونه که از بیانات مسئولان بورس وکارشناسان برمیاید حقوقی های بازار، متهم اصلی این نابسامانی دربازارهستند که میتوان دلایل زیر را برای آن برشمرد:

۱_  در بازار دمیدند تا سهام کم ارزش خود را چند برابر قیمت بفروشند وموفق به فروش هم شدند.
۲_  با انتشار اخبار دروغین و ناامیدکننده سهامداران را ناامید از بازار کردند تامجبوربه فروش شوند.
۳_  اعتماد در بازار خدشه دارشده است، پس تازه واردی هم به بورس نمیاید تا سهام درصف فروش را بخرد.
۴_ تمام فلش ها واتهامات را به سمت دولت چرخاندند که مردم با پشتیبانی واعتماد دولت، به بورس آمدند وباید دولت به میدان بیاید تا صف ها راجمع کند. دولت هم واضح است که توانایی انجام این کار ندارد.

نتیجه آن میشود که سهام ها در بازار در کف قرارگرفته و خریدار نیست و سهامداران ناچارند سهام خود را به هر قیمتی بفروشند چون ترس از ریزش بیشتر دارند.
الزام دولت وشورای عالی به حقوقی ها که حداقل سهام خود را از بازار جمع کنند هم کارساز نشد وحقوقی ها همراهی نکردند تاجایی که مسئولان به صراحت گفتند سودهایی که به ناحق بردید را دراین زمینه مصرف کنید وسهم ها را جمع کنید ولی اینکار را هم انجام ندادند.

در انتها حقوقی ها میخواهند سهم ها را در کمترین قیمت حتی کمتر از سهم پایه خریداری کنند واین به زمان نیاز دارد و سیاست گزار را مجبور خواهند کرد تا تصمیمات شتابزده بگیرد و با ارائه تحلیل های به ظاهر دلسوزانه به دولت، اورا مجبور میکنند تصمیمات غلط و هیجانی بگیرد و در انتها باز سود آن به جیب حقوقی ها رفته وسهامداران خرد و جز که وارد بازارشده اند سرخورده و دلزده ازبازارخارج می‌شوند و تمام کاسه ها بر سر دولت وبی تدبیری او میشکند.
پایان این ماجرا علاوه بر سود کلان برای آن دسته که نام بردیم بی اعتباری دولت را هم در حوزه سیاسی به دنبال دارد که برخی رقبا به دنبال آن هستند.
روزهای آینده، روزهای سختی برای بازار سرمایه است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد