×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
لغو محدویت‌های تسلیحاتی ایران از یکشنبه هفته آینده

به گزارش نویسانیوز،سعید خطیب زاده امروز (دوشنبه) در نشست خبری هفتگی با اشاره به موج سوم کرونا، گفت: امیدوارم با تلاش مضاعف مردم و مسئولان موج سوم کرونا را پشت سر بگذاریم.

خطیب‌زاده در خصوص اقدامات دیپلماتیک ایران در هفته اخیر، اظهار داشت: ۱۹ مهرماه سفر آقای ظریف و هیئت همراه وی را به چین برای انجام گفت‌وگو‌هایی داشتیم که به صورت مفصل میان وزاری امور خارجه دو کشور برگزار شد.

وی گفت: دومین رایزنی تلفنی آقای ظریف با همتای روسی را در مورد مناطق درگیر در قره باغ را داشتیم. گفت‌وگوی تلفنی آقای ظریف با همتای انگلیسی در خصوص روابط دو جانبه هم یکی دیگر از اقدامات ما بود.

خطیب زاده افزود: یکشنبه هفته آینده محدویت‌های تسلیحاتی ما ملغی خواهد شد، بر اساس برجام ضمیمه ۵ آن، پس از ۵ سال از تصویب برجام این اتفاق خواهد افتاد.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: دو اتفاق مهم خواهیم داشت نظام تحریم تسلیحاتی ایران پایان پیدا می‌کند و محدودیت سفر ۲۳ نفر از افرادی که داشتیم هم خاتمه پیدا می‌کند.

این دیپلمات ارشد با اشاره به پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران در هفته آینده تصریح کرد: یکی دیگر از اتفاقات مهم هفته آینده پایان گردن کشی و قلدرمآبی آمریکاست و اینکه ایران هم نشان خواهد داد که اهل پا پس کشیدن در برابر فشار‌ها نیست.

منبع: میزان
انتهای پیام

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد